fbpx Termstal Racibórz- panele fotowoltaiczne sprzedaż, montaż, dotacjeGdzie umieścić instalację PV

 • gdzie umieścić PV
 • Inwestycja w instalacje fotowoltaiczną to zazwyczaj wiele pytań.

  Ile paneli, jaka moc, gdzie zamontować instalację aby uzysk energii był jak największy. Na wiele tych pytań odpowiedzą Doradcy Techniczni naszej firmy ich wieloletnie doświadczenie pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji. Jednak warto mieć również rozeznanie gdzie umieścić panele - czy na gruncie czy na dachu.

  Zalety montażu paneli na dachu.

  Najpopularniejszym przypadkiem montażu paneli jest dach lub elewacja skierowana na południe. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż paneli na dachu pochylonym pod kątem minimum 10 stopni lub płaskim, gdzie jest również możliwość ustawienia paneli pod optymalnym kątem tak aby dochodziło do samoczynnego oczyszczania paneli ze śniegu oraz innych opadów. W przypadku montażu paneli na dachu trzeba brać pod uwagę ciężar jaki stanowią panele wraz z konstrukcją.

  Zaletą takiego wyboru również jest oszczędność miejsca, zwłaszcza dla inwestorów mających małą działkę, gdzie bliskość drzew czy budynków może powodować zacienienie.

  Panele fotowoltaiczne możemy montować na każdym rodzaju pokrycia dachu, blachodachówka, dachówka ceramiczna, pokrycie bitumiczne itd.

  Zaleta umieszczenia na gruncie

  Jeśli nie mamy możliwości na zainstalowanie systemu na dachu czy też elewacji, dach nie jest skierowany w dobrym kierunku lub nie jest na tyle wytrzymały. W takim przypadku dla właścicieli posiadających większy niezacieniony teren dobrym wyborem będzie postawienie instalacji na gruncie.

  Masz więcej pytań skontaktuj się z Doradcą techniczno- handlowym.