fbpx Termstal Racibórz- panele fotowoltaiczne sprzedaż, montaż, dotacjeWybór kotła do domu.

 • jaki kocioł gazowy
 • Dobór kotła do domu wiąże się z wieloma zagadnieniami nie tylko z jego parametrami, mocą, ale także z rodzajem paliwa.

  Ważną sprawą przy wyborze kotła jest dostępność lub jej brak do instalacji gazowej. Jeśli w pobliżu naszej działki znajduje się gazociąg to dla naszej wygody jest zainstalowanie kotła gazowego, również plan zagospodarowania przestrzennego zabrania instalacji kotła na paliwo stałe na obszarach zgazyfikowanych. Druga sprawa wiąże się z otrzymaniem dotacji, jeśli mamy możliwość przyłącza gazowego to nie otrzymamy dotacji (Program "Czyste powietrze") na kocioł na paliwo stałe.

  Ograniczenia takie możemy spotkać również na obszarach chronionych nie mających przyłącza gazowego, w takim przypadku możemy skorzystać z rozwiązań elektrycznych takich jak piec indukcyjny, również dobrą alternatywą są pompy ciepła jeśli jednak zależy nam na gazie rozwiązanie może stanowić zbiornika na gaz płynny.

  Kotły na gaz mają wiele zalet:

  • są bezobsługowe;
  • zajmują niewiele miejsca;
  • nie wymagają wydzielonej kotłowni;
  • są niezbyt drogie.

  Kotły gazowe mogą ogrzewać budynki o różnym standardzie termomodernizacyjnym w sposób ekonomiczny. Oczywiście przy niskich parametrach termomodernizacyjnych wiąże się to z wyższymi rachunkami za gaz, lecz kocioł o odpowiedniej mocy zapewni odpowiedni komfort cieplny.
  Kotły gazowe zajmują nie wiele miejsca ogrzewają pomieszczenia oraz podgrzewają wodę, nie muszą mieć wydzielonej kotłowni.

  Jeśli są Państwo zainteresowani, mają jeszcze pytania to zachęcamy do rozmowy z naszymi Doradcami techniczno-handlowymi.