fbpx Termstal Racibórz- panele fotowoltaiczne sprzedaż, montaż, dotacje

Komin newralgiczny element systemu grzewczego.

  • komin do sezonu
  • Przygotuj komin na sezon grzewczy!

    Ważną sprawą jest utrzymanie przewodu kominowego w dobrej kondycji, jest on bowiem integralną częścią każdej instalacji wytwarzającej ciepło. Sprawność każdego kotła, którą deklaruje producent, zależna jest od drożności komina, za którą odpowiada każdy właściciel budynku. Pozbycie się wszelkich nagromadzonych popiołów lotnych, sadzy i substancji smolistych ogranicza ryzyko zatrucia się tlenkiem węgla i pożaru również dobre spalanie paliwa jest zależne od czystości komina.

    Nie czyść komina samemu!

    Zlecenie czyszczenia komina, nie rzadziej niż dwa razy do roku. Jeśli komin jest uszkodzony, podejrzewasz jego nieszczelność, rozważ zabudowę wkładów kominowych wykonanych z trwałych materiałów, dostosowany do danego źródła ciepła. W wyniku niewłaściwego czyszczenia może dojść do uszkodzenia komina, a pomysłu typu wypalanie sadzy może doprowadzić do pożaru domu. Ważną sprawą jest wystawienie przez kominiarza potwierdzenia kontroli oraz czyszczenia komina, gdyż w razie pożaru lub nieszczęśliwego zdarzenia może być potwierdzeniem dla firmy ubezpieczeniowej, że komin był należycie zadbany.

    Złe spalanie oraz złe paliwo jest przyczyną odkładania się znacznej ilości smoły i sadzy w przewodzie kominowym, które w połączeniu z wilgocią i tlenkiem siarki powoduje niszczenie przewodów kominowych, stanowią zagrożenie utraty życia wskutek zatrucia, a także pożarem.