fbpx Termstal Racibórz- panele fotowoltaiczne sprzedaż, montaż, dotacjeEfektywne i wygodne ogrzewanie.

 • bufor ciepła
 • Bufor ciepła - efektywne i wygodne ogrzewanie.

  Stosowane tzw. magazyny ciepła to proste w budowie urządzenia pozwalające na magazynowanie wody ciepłej, którą ogrzewa kocioł na węgiel. Zmagazynowana woda w buforze ciepła jest udostępniana w systemie, a kocioł nie musi pracować w sposób ciągły. Warstwowy układ wody w buforze ogranicza grzanie całego bufora do wysokiej temperatury, aby móc pobierać z niego ciepło. Możliwość pobierania zmagazynowanego ciepła w dowolnym czasie i ilościach dokładnie wtedy kiedy jest potrzebne. Instalacja jest tak projektowana i wyposażona w odpowiednie sterowniki, aby ciepło było dawkowane w ten sposób by utrzymać zadaną temperaturę. Zastosowanie takich rozwiązań pozwala na korzystanie z kotłowni węglowej w precyzyjny sposób porównywalny do pieców gazowych czy elektrycznych.

  Prócz wspomagania dla kotła węglowego bufor spełnia również, funkcję bojlera CWU, zbiornika do kolektorów słonecznych, przechowalni ciepła z prądu w taniej taryfie.

  Zaizolowany zbiornik potrafi magazynować wodę z niskim stopniem straty ciepła, ważną sprawą jest również to gdzie taki zbiornik jest umieszczony ale straty ciepła powinny wynosić góra 2-3 st. C/dobę dla 1000l. Jak wiadomo w przyrodzie nic nie ginie, straty ciepła na buforze ogrzewają pomieszczenie w którym taki bufor się znajduje.

  Zainteresowany rozwiązaniami, które zwiększą oszczędności w gospodarstwie?

  Zapoznaj się z naszą ofertą i umów na spotkanie z doradcą techniczno- handlowym.