fbpx Termstal Racibórz- panele fotowoltaiczne sprzedaż, montaż, dotacjeOdnawialne źródła energii

Specjalizujemy się w zakresie odnawialnych źródeł energii. Mamy świadomość jak destrukcyjny wpływ na środowisko mają działania współczesnego człowieka. Ogromna ilość zanieczyszczeń czy rosnąca emisja CO2, to tylko niektóre przykłady negatywnego oddziaływania na przyrodę.
Dlatego, chcąc przynajmniej w niewielkim stopniu zminimalizować niekorzystne skutki, zajmujemy się m.in. montażem paneli słonecznych i pomp ciepła oraz instalacją nowoczesnych pieców na paliwa stałe.

Fotowoltaika (PV)

Instalacje z zakresu fotowoltaiki stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
Są w pełni przyjazne środowisku - nie emitują zanieczyszczeń oraz hałasu. Mają niskie koszty eksploatacji i pozwalają na wytworzenie od kilku do kilku tysięcy watów. Charakteryzują się również prostą konstrukcją, łatwością montażu oraz powszechną dostępnością. Doskonale nadają się do zasilania domów mieszkalnych i inwentarskich, budynków przemysłowych, reklam czy statków.

 • Panele polikrystaliczne

  Panele polikrystaliczne składają się z wielu małych kryształów. Wytwarza się je poprzez krystalizowanie bloku krzemowego. Zazwyczaj występują w kształcie prostokąta, charakteryzują się również ciemnoniebieskim odcieniem. Są mniej efektywne niż ich monokrystaliczne odpowiedniki, ale ich ogromną zaletą jest zdecydowanie niższa cena.
 • Panele monokrystaliczne

  Panele monokrystaliczne charakteryzują się jednolitą strukturą. Cechuje je ciemny kolor. W porównaniu do swoich polikrystalicznych odpowiedników są dużo trwalsze – mogą skutecznie działać nawet przez 25 lat. Na uwagę zasługuje także ich efektywność, która jest zdecydowanie bardziej zauważalna. Łączy się to jednak z większymi kosztami zakupu.

Kolektory słoneczne

Instalacje solarne to kolejny, sprawdzony sposób na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Pozwalają one na zamianę promieniowania słonecznego w ciepło, np. do ogrzania wody lub całego budynku. Charakteryzują się zarówno łatwością montażu, jak i nieskomplikowanym mechanizmem działania. Na uwagę zasługuje również ich opłacalność - koszty poniesione na zakup zwracają się bardzo szybko. Widać to przede wszystkim w trakcie słonecznych miesięcy – wówczas korzystanie z kolektorów może znacząco odciążyć domowy budżet. Dlatego też na ich instalację decyduje się coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych, a także pensjonatów, hoteli czy basenów.

 • Kolektory płaskie

  Kolektory płaskie (gazowe, cieczowe, dwufazowe) charakteryzują się prostą konstrukcją. Ma ona związek z łatwiejszym procesem produkcyjnym, który sprawia natomiast, że koszty ich wytworzenia są mniejsze niż w przypadku rurowych odpowiedników. Przekłada się to jednak na możliwość utraty pozyskanego ciepła.
 • Kolektory rurowe

  Kolektory rurowe, nazywane również próżniowymi, to propozycja dla klientów, którzy chcą uniknąć utraty ciepła. Charakteryzują się one także efektywną pracą nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Pompy ciepła

 • Pompy ciepła

  Stosowane są najczęściej do ogrzewania lub chłodzenia budynku. Używane są również w celu podgrzewania wody. Ich proces działania poleca na wykorzystaniu energii cieplnej, której ogromne ilości znajdują się w naturalnych pokładach ziemi, powietrza oraz wody. Zasady działania tego urządzenia oparte są na typowych przemianach fizycznych zachodzących w urządzeniu: parowaniu, sprężaniu, skraplaniu i rozprężaniu. Na uwagę zasługuje ich niezawodność, a także opłacalna eksploatacja. Stanowią również rozwiązanie niezwykle przyjazne środowisku. Dlatego też na ich montaż decyduje się coraz więcej osób zmieniających stare piece na ekologiczne źródła ciepła.

Kotły na odnawialne paliwa stałe (Pellet)

 • Kotły na odnawialne paliwa stałe

  Pellet to czysta energia ponieważ składa się tylko z drewna bądź innych odpadów, ale tylko pochodzenia naturalnego. Jego zasoby są dostępne i ciągle następuje ich odnowienie, bez ingerencji w naturalny cykl i w przeciwieństwie do ropy naftowej lub gazu nie eksploatujemy ziemi do wyczerpania jej zasobów.

  Ponadto w procesie fotosyntezy drzewo absorbuje CO2, który jest w atmosferze. Chociaż prawdą jest, że podczas spalania uwalnia się CO2 to ilość jaka została wytworzona stanowi równowartość sumy CO2 który został wchłonięty przez to samo drzewo w czasie całego jego wzrostu. W ten sposób czy drewno zostaje spalone, czy przekształcone w humus w lesie – wynik jest taki sam. Zatem największą ekologiczną zaletą wykorzystania pelletu to zerowy bilans emisji CO2, który jest uwalniany podczas spalania. Niewątpliwie kolejną ważną zaletą jest dużo niższa emisja SO2 w porównaniu do spalania węgla.

  Wytwarzanie, przesyłanie, przechowywanie i wykorzystanie pelletu nie jest niebezpieczne dla producenta, użytkownika, społeczeństwa lub środowiska: nie wycieka, nie ma szkodliwych odpadów, a przede wszystkim nie ma ryzyka wybuchu.

  Obecnie kotły na pellet cechuje bardzo duża wydajność od 80% do 95%. Sam pellet również cechuje stosunkowa wysoka wartość opałowa. Ponadto w przypadku dostaw pelletu, tylko 5 do 10% energii zawartej w paliwie jest potrzebna aby zebrać drewno, wysuszyć, przekształcić a następnie przetransportować do domu. Wszystkie te elementy składają się na wysoką wartość energetyczną.

  Automatyzacja oznacza precyzyjność. Sterowniki używane do palników na pellet regulują stopień ogrzewania, można zaprogramować temperaturę w ciągu dnia, tygodnia… Nie ma niepotrzebnych strat energetycznych.